GARTEN CONCEPT

1994´den beri


 

Garten Concept 1994 yılında Almanya´nın Dusseldorf şehrinde "Gartendesign Bahcivan" adı altında kurulmuştur. Zaman içerisinde Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Lüxemburg gibi bazı avrupa ülkelerinde bir çok peyzaj projeleri ve peyzaj uygulamalarına imzasını atmıştır.

Mart 2017´de yurt dışı deneyimini Türkiye´ye taşımak hedefi ile "Garten Concept" adı altında İstanbul merkez ofisini kurmuştur.

Türkiye´de henüz uygulanmamış ya da yeni uygulanmaya başlanan, sıradışı, merak ve heyecan uyandıran projelere imza atmaktayız.

Doğayı taklit etmek, doğal yaşam alanları inşa etmek bilinci ve amacıyla hareket etmekteyiz.

Uygulama aşamasında işimizin doğası gereği sahaya en son biz gireriz. Buradaki prensibimiz alanda oluşabilecek her türlü olumsuzluğa rağmen size verdiğimiz tarihte bahçenizi teslim etmek. İyi organize olmamız; malzeme ve işçilikten kesinlikle ödün vermememiz farklı disiplin ve çalışma alanlarında uzman olan ekiplerimizle bir arada çalışıyor olmamızdandır.

Günümüz teknoloji ve tasarım ilkelerini ön planda tutarak sanatla bütünleşebilen mekanlar yaratmak ana hedefimizdir.

Doğadaki Sanat (Kentsel Tasarım)
İnsan eliyle yapılan çalışmalar doğal bir ortamda sunulduğunda herşeyden önce, sanat ve doğa arasındaki dengeli ilişkiyi yansıtır.

Bazı uluslararası konferanslar, yeni sergi biçimleri açık havada  sanatçı ve ziyaretçilerin ilgi odağı olmuştur. Büyük müzayede evleri ve galeriler potansiyel alıcılarına çalışmalarını görüntülemek için peyzaj alanlarını kullanmaktadırlar. Buradan yola çıkarak sanat ve doğaya olan merakımızı büyük ölçekli projelere taşıyoruz.
 

Hafen City

River Elbe kıyısı boyunca, strüktürü büyük bir Latin yelkenini andıran Latin sokak lambaları benzersiz aydınlatması ve güzelliğiyle Hafen şehrinin boşluklarını dekore ediyor. Dış mekan mobilyası kapsamında, Mondrian ağaç örgüsü; ağacın temelini koruyup kaldırıma devamlılık vererek Hollandalı ressamın sanatını ortaya koyar. Proje; Mimar Vibeke Rønnow tarafından yürütülmüştür.
 

 

  

 


Alanlarında uzman, dinamik ve teknik kadromuzla sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.